Помагане на другите Осъзнайте предимствата на лозаризма

Помагане на другите Осъзнайте предимствата на лозаризма

Помагане на другите Осъзнайте предимствата на лозаризма

Blog Article



Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

Сите три реони се одликуваат со конкретни климатско-почвени услови, кои се предуслов за сортиментот на при подигање на лозови насади.

Полезно  ПлевелиБолестиНеприятелиКарантинаБио ЗемеделиеБио КонтролГОРИСЕЛЕКЦИЯХРАНИ агро практикиЗЪРНОПРОИЗВОДСТВОТЕХНИЧЕСКИ КУЛТУРИЗАЛЕНЧУКО ПРОИЗВОДСТВООВОЩАРСТВОЛОЗЕБИО АГЕНТИАгро ПрогнозаВИЗУАЛНА ДИАГНОСТИКА

Повече за технологията на виното и нейните тайни може да прочетете в интервюто ни с един от технолозите на вила "Юстина", Костадинка Рахова: Виното е емоция в бутилка - Шардонето е страст

КАТЕДРИ: Катедра за овоштарство, Катедра за лозарство и винарство.

  Най-големите предимствата на капковото напояване са:

Генерално во повардарскиот регион (каде што спаѓа и Струмица ) климатско - почвени услови се погодни за одгледување на трпрзни сорти и сорти за одгледување на црвено вино, додека принско осоговскиот, и пелагониско - полошкиот реон за одгледување сорти за производство на бели вина.

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък лозарство до правия.

“Климатичните промени засягат не само производството ни, но и променят манталитета в лозарския сектор”, заяви Ева Плазас, енолог във “Виларнау”.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Report this page